Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bottrop – oczami młodych – wystawa

3 stycznia

Baner z informacją o wystawie fotograficznej

Wystawa od 3 do 30 stycznia 2022 r.

Galeria Perkoz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach zaprasza na wystawę fotograficzną, dzięki której możemy bliżej poznać Bottrop – Miasto Partnerskie Gliwic. Zdjęcia, wykonane przez młodych ludzi, przybliżają nam różne zakątki tego niemieckiego miasta.

 

Prezentowane materiały powstały w ramach współpracy dwóch Miast Partnerskich: Bottrop-Berlin. Warsztaty fotograficzne dla blisko 30 młodych ludzi z bottropskich szkół Janusz-Korczak-Gesamtschule i Willy-Brandt-Gesamtschule przeprowadziła Janina Steinmetz – berlińska fotografka.

Podczas zajęć uczestnicy poznali nie tylko podstawy technik fotograficznych, ale też tworzyli pamiętniki ukazujące ich przeżycia, doświadczenia z jednego dnia. Uczniowie brali udział w dwóch projektach:

– „Nieświadome miejsca” – oczy obserwatora skierowali tylko na formę i dekorację danego obiektu architektonicznego bez ludzi w tle. Dzięki temu przedstawili fragment świata, którego konstrukcja jest zwykle przyjmowana za oczywistość, a nie jest świadomie postrzegana.

– „Portrety psychologiczne”- portretowali ludzi ze swojego sąsiedztwa w świetle dziennym. W tym projekcje preferowano empatyczne podejście do osób fotografowanych oraz dbałość o zachowanie naturalności ujęć przez brak celowego ustawiania modeli.

Zwieńczeniem tygodniowego projektu była wystawa pt. „Kunstbrücke Bottrop 2020” połączona z wernisażem.

zob. FILM

Wystawa w Galerii „Perkoz” prezentowana jest w ramach współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach zE stowarzyszeniem Freundeskreis zur Förderung der Städtepartnerschaften miasta Bottrop.

 

Plakat z informacją o wystawie fotograficznej

Szczegóły

Data:
3 stycznia
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Galeria Perkoz przy Filii nr 5
ul. Perkoza 12
Gliwice, Polska