Baner z informacją o wydarzeniu w ramach projektu „Biblioteka łączy”

W ramach projektu „Biblioteka łączy” zapraszamy na występ artystyczny podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” oraz zespołu instrumentalnego „Rytm” tworzonego przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 w Gliwicach.

W skład Zespołu „Rytm” wchodzą instrumenty perkusyjne (ksylofony, metalofony, dzwonki chromatyczne, kastaniety, djembe, cajony, perkusja), instrumenty dęte drewniane (flety proste) oraz keyboard. Grupa ma na swoim koncie, liczne ważne nagrody, m. in.:

  • I miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Muzycznym ,,Pod Kluczem” w Mysłowicach, zorganizowanym pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice
  • I miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Chorzowie „Festiwalu Otwartych Serc” zorganizowanym pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzowa
  • II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chorzowie, organizowanym pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzowa
  • I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych „P.A.Sz.O.N” w Katowicach, zorganizowanym pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice.

Zespół pracuje pod kierunkiem p. Aleksandry Borowieckiej-Kwolek oraz Magdaleny Szpir.

Warsztaty Terapii Zajęciowej „TĘCZA” przy Fundacji Różyczka w Gliwicach. To jedna z najstarszych tego typu placówek w Polsce, w tym roku obchodzi 30-lecie. W tym niezwykłym miejscu, pod okiem życzliwych i wykwalifikowanych terapeutów, prowadzona jest rehabilitacja 55 osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Celem warsztatów jest przygotowanie uczestników do możliwie niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w społeczeństwie. Podopieczni „TĘCZY” zaprezentują piosenki w wykonaniu Agnieszki Pączkowskiej, Beaty Chmury, Ewy Lochmajer oraz Roberta Palety. Ekipa taneczna ROZTAŃCZENI przedstawi układ taneczny do utworu „Deszczowa Piosenka”.

Podczas występu zapewniamy: tłumaczenie na polski język migowy, pętlę indukcyjną oraz dostępność architektoniczną.

Występ jest częścią projektu „Kultura bez barier”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

 

Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17
29 maja 2023 r., godz. 12.00

 

Plakat z informacją o wydarzeniu w ramach projektu „Biblioteka łączy”