Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PODRÓŻE ZA SMAKIEM, CZYLI JAK PRZYPRAWY ZMIENIAJĄ ŚWIAT – prelekcja Jędrzeja Majki

28 października 2021 @ 18:00

Jędrzej Majka. Baner z informacjami o prelekcji w ramach projektu Haczyk - Gliwickie Spotkania Literackie 2021

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Jędrzejem Majką, dziennikarzem, podróżnikiem, autorem książki „Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat”.

Poszukiwanie nieznanych smaków w nowym miejscu to najbardziej fascynujące zajęcie podczas podróży. Która przyprawa jest najstarsza, a która najdroższa? Dlaczego wanilia przez dziesięciolecia nie owocowała poza Meksykiem? Jak w ciągu wieków podrabiano przyprawy i co groziło za ten czyn? O tym wszystkim podczas spotkania opowie nasz gość.

Prelekcja połączona będzie z warsztatem kulinarnym, który poprowadzą przedstawiciele „Tomaty – gliwickiej kooperatywy spożywczej”.

Jędrzej Majka – z wykształcenia teolog i dziennikarz. Podróżowanie, jako sposób na życie, odkrył przed laty, gdy wpłynął statkiem do Bosforu. Od tego czasu jeździ, fotografuje, pisze i opowiada. Jest autorem książek podróżniczych, przewodników i albumów fotograficznych. O zmieniającym się świecie i podróżowaniu opowiada w programach telewizyjnych i radiowych oraz podczas spotkań w bibliotekach i ośrodkach kultury.

Liczba miejsc ograniczona. W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie złożenie pisemnego oświadczenia.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”, dofinansowanego ze środków MKDNiS pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Jędrzej Majka. Plakat zawiera informacje o prelekcji w ramach projektu Haczyk - Gliwickie Spotkania Literackie 2021

Szczegóły

Data:
28 października 2021
Godzina:
18:00
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Biblioteka Centralna
ul. Kościuszki 17
Gliwice, Polska