Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Strugawki – wystawa ostrzałek z kolekcji Olgi Palecznej

15 czerwca - 31 sierpnia

Strugawki - wystawa ostrzałek z kolekcji Olgi Palecznej. Baner. Rysunki ostrzałek, Od 15 czerwca do 31 sierpnia 2021 r., Biblioteka Centralna dla Dzieci, ul. Kościuszki 17, Poniżej logotypy Biblioteki i miasto Gliwice.

Oddział dla Dzieci nr 33 przy Bibliotece Centralnej, ul. Kościuszki 17
15 czerwca – 31 sierpnia 2021 r.

Początki nietypowej kolekcji strugawek związane są z rozpoczęciem nauki szkolnej w latach 80. ubiegłego wieku przez syna Olgi Palecznej. To dla niego właśnie znajomi przywozili przybory szkolne z Czech lub Niemiec. Gdy zebrano pierwszą dziesiątkę zrodził się pomysł, by dalej gromadzić strugawki. Przygoda trwa do dziś i obecnie zbiory liczą ponad 240 sztuk. Są tu różnego rodzaju barwne figurki i przedmioty.
Wystawa w gliwickiej bibliotece prezentowana jest już po raz drugi. Warto zatem przyjrzeć się jak zmieniają się gusta, upodobnia użytkowników i twórców tych narzędzi codziennego użytku.

 

Strugawki - wystawa ostrzałek z kolekcji Olgi Palecznej. Plakat. Rysunki ostrzałek, Od 15 czerwca do 31 sierpnia 2021 r., Biblioteka Centralna dla Dzieci, ul. Kościuszki 17, Poniżej logotypy Biblioteki i miasto Gliwice.

Szczegóły

Start:
15 czerwca
Koniec:
31 sierpnia
Wydarzenie kategorie:
, ,

Miejsce

Oddział dla Dzieci nr 33, przy Bibliotece Centralnej
ul. Kościuszki 17
Gliwice, Polska