Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wojciech Chmielarz – spotkanie autorskie

8 września 2018 @ 18:00 - 19:00

 

W ramach dwudniowego Festiwalu Miasta Złota Rybka 2018 oraz jako część projektu Literacka Mapa Miasta, realizowanego przez MBP dzięki dofinansowaniu MKiDN, zapraszamy Państwa na spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem, autorem kryminałów i dziennikarzem. Jego powieść pt. „Wampir” otwiera gliwicki cykl kryminałów, którego głównym bohaterem jest niepokorny prywatny detektyw Dawid Wolski.

Wojciech Chmielarz publikował m.in. w „Pulsie Biznesu”, „Pressie”, „Nowej Fantastyce” i „Polityce”. Redaktor naczelny serwisu internetowego niwserwis.pl, zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego. Jest autorem książek z cyklu o komisarzu Mortce. Potwierdzeniem popularności jego kryminałów jest Nagroda Wielkiego Kalibru w 2015 roku za najlepszą polskojęzyczną powieść kryminalną.

W maju br. ukazała się jego ostatnia książka „Żmijowisko” – mistrzowski thriller o niszczycielskiej sile tragedii, która może spotkać rodzinę.

Niektórzy piszą: polski Jo Nesbo.
My piszemy: duma naszego miasta i autor, z którym warto się spotkać!

Projekt „Literacka mapa miasta” to spotkania z autorami i literaturoznawcami, wspólne czytanie, mapa online i w wersji papierowej. Jego tematem są dzieła twórców związanych z Gliwicami.

8 września, godz. 18:00, scena Forum, ul. Lipowa 1 (wstęp wolny).

 

Szczegóły

Data:
8 września 2018
Godzina:
18:00 - 19:00
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Scena Forum – CH Forum
ul. Lipowa 1
Gliwice,