W 2015 r. Biblioteka Centralna przeszła modernizację. Budynek docieplono, zyskał nową elewację. Dzięki przeprowadzonym pracom wewnątrz budynku powstała pracownia multimedialna, wyposażona w stanowiska komputerowe, tablety i aparaty cyfrowe. W pomieszczeniu tym już teraz odbywają się warsztaty dla seniorów. W bibliotece zamontowano też wrzutnię, umożlwiającą zwrot książek 24 h/dobę. W Oddziale dla Dzieci nr 33 dzieci mogą grać na konsoli. Wymienione prace to tylko część działania. Całość została sfinansowana ze środków Miasta Gliwice oraz dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Modernizacja i wyposażenie Biblioteki centralnej MBP w Gliwicach – nowe technologie w nowym otoczeniu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.