Kolorowy napis Książki na miaręLiterackie Miarki Wzrostu trafiły do bibliotek, przedszkoli i szkół

Kolorowe plansze, łączące funkcję miarki wzrostu i poradnika wskazującego ciekawe książki najmłodszym czytelnikom, są częścią akcji LITERACKA MIARKA WZROSTU, CZYLI KSIĄŻKI NA MIARĘ. Jej celem jest ukazanie dzieciom, że czytanie to wspaniała przygoda. 70 miarek znalazło swoje miejsca w oddziałach dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, w przedszkolach miejskich, w żłobkach, w  szkołach i bibliotekach szkolnych.

W filiach MBP przez całą jesień odbywają się zajęcia, podczas których głośne czytanie rekomendowanych na miarce książek jest wstępem do zajęć manualnych, zabaw muzycznych i ruchowych.

We wrześniu rodzice dzieci w wieku od 3 do 5 lat otrzymali broszury, zachęcające do wyruszenia razem z dzieckiem w niesamowitą podróż na kartkach książek.

Poradnik dla rodziców, którzy chcą wychować małych czytelników, można pobrać tutaj [PDF].

Strona projektu z informacjami oraz możliwością pobrania miarki: ZAPRASZAMY