Link do projektu [po polsku] [український] [english]

W 2017 r. przypada 110. rocznica śmierci Stanisława Wyspiańskiego. Interdyscyplinarny projekt pozwoli promować twórczość artysty oraz szerzej kulturę Polską na Ukrainie.

Powstanie trójjęzyczna platforma edukacyjna dla dzieci i młodzieży, gra planszowa WYSPIAŃSKI POD MIKROSKOPEM, scenariusze zajęć dla ukraińskich nauczycieli i animatorów, wystawa edukacyjna. Odbędą się też warsztaty oraz wizyty studyjne. Będziemy mówić o malarstwie, ilustracji i grafice, literaturze, sztuce użytkowej, teatrze, secesji w architekturze. Dzieci, młodzież oraz studentów zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach .Projekt zakłada długofalową współpracę kilku partnerów z Polski i Ukrainy.

Wyspiański był człowiekiem wielu talentów, wizjonerem i ciekawą osobowością. Jego wszechstronność jest kluczem do zaprezentowania wielu dziedzin sztuki polskiej w sposób spójny i zarazem intrygujący.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Promocja kultury polskiej za granicą.

Konkursy w ramach SDK