W 2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach pozyskała środki na trzy przedsięwzięcia dofinansowane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Są to:

  • Lalka w teatrze życia  projekt dla młodzieży, dorosłych i seniorów. Literacką podstawą będzie „Lalka” Bolesława Prusa w 130. rocznicę pierwszego wydania. Książka ta stanie się także inspiracją do rozmów o kulturotwórczym motywie lalki jako zabawki i środka artystycznego na przestrzeni lat.
  • Haczyk – gliwickie spotkania literackie –  to już trzecia odsłona gliwickiego cyklu spotkań z autorami, panelu dyskusyjnego, warsztatów ilustratorskich z tworzenia komiksów. Zadanie skierowane do wszystkich grup wiekowych. Tematem wiodącym kolejnej edycji jest literatura fantastyczna.
  • Winylowe Pokolenia – projekt skierowany jest do przedszkolaków oraz ich dziadków, mający na celu integrowanie pokoleń poprzez uczestnictwo w wydarzeniach muzyczno-literackich z elementami warsztatów, a poprzez to – promocję wspólnego czytania i słuchania w domach oraz promocję zbiorów winylowych MBP.

Gliwickie skarby

Gliwickie Skarby. Porozmawiajmy o wartościach   Gliwicka Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna  oraz…

Haczyk – gliwickie spotkania literackie (edycja 2020)

3 października – 21 listopada 2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna…

Lalka w teatrze życia

3 września – 30 października 2020 r. „Lalka w teatrze…

Mała książka – wielki człowiek (edycja 2020)

Z wielką radością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach…

Winylowe pokolenia

„Winylowe pokolenia” to projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach skierowany…

Zwierzyniec pana Ludwika – wiersze L. J. Kerna

Powiedział mi kiedyś mój tata I miał, jak się zdaje,…