Z wielką radością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach bierze udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”!

Każde dziecko w wieku przedszkolnym 3-6 lat, które odwiedzi lub zapisze się do jednej z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. Składa się na nią pięknie wydana książka oraz Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej pozycji z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Informacja dla rodziców do pobrania (PDF, rozmiar 11,03 MB)

Zapraszamy do bibliotek!

Organizatorem kampanii jest Instytut Książki. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.wielki-czlowiek.pl

Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak