Jeszcze więcej książek do czytania – i to do czytania wszędzie.

Gliwicka biblioteka dołączyła do konsorcjum, w ramach którego gliwiczanie uzyskują dostęp do ponad 23000 e-booków z bazy Legimi. Jest to druga, obok funkcjonującej od wielu lat bazy e-książek Ibuk Libra, możliwość bezpłatnego czytania książek elektronicznych przez czytelników MBP.

Warunkiem otrzymania kodu umożliwiającego bezpłatne korzystanie z Legimi jest posiadanie karty bibliotecznej (lub zapisanie się do biblioteki) i odwiedzenie jednej z następujących placówek MBP:

• Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17
  • Filia nr 1, pl. Inwalidów Wojennych 3
  • Filia nr 5, ul. Perkoza 12
  • Filia nr 9, ul. Czwartaków 18
  • Filia nr 16, ul. Przedwiośnie 2
  • Filia nr 17, ul. Spółdzielcza 33a
  • Filia nr 20, ul. Bernardyńska 2
  • Filia nr 21, ul. Syriusza 30
  • Filia nr 30, ul. Partyzantów 25
  • Biblioforum, ul. Lipowa 1

Osoby posiadające zobowiązania finansowe wobec biblioteki przed otrzymaniem kodu muszą najpierw uregulować wszelkie należności. Kod jest ważny do końca bieżącego roku – można więc czytać i czytać!

————————————————-
Legimi w MBP Gliwice – najczęstsze pytania

1. Jak założyć konto i gdzie wpisać otrzymany kod?

Należy wejść na stronę:

i utworzyć konto.

Następnie na stronie pojawi się okno, do którego należy wpisać otrzymany w bibliotece kod. Od teraz można już czytać i korzystać z bazy na komputerze. Aby rozpocząć korzystanie z bazy na urządzeniu mobilnym, należy pobrać bezpłatną aplikację Legimi dostępną na iOS, Android, Windows oraz Windows Phone. Nastęnie należy zalogować się na swoje konto na urządzeniu  mobilnym.

2. Kto może uzyskać kod dostępu do platformy Legimi?

Kody dostępu wydawane są wyłącznie osobom zapisanym do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, które mają uregulowane zobowiązania finansowe wobec biblioteki (czyli np. opłacili zaległe kary za przetrzymanie zbiorów).

3. Czy wypożyczanie e-booków jest bezpłatne?

Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

4. Jak uzyskać kod dostępu?

W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do jednej z filii MBP w Gliwicach:

• Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17
  • Filia nr 1, pl. Inwalidów Wojennych 3
  • Filia nr 5, ul. Perkoza 12
  • Filia nr 9, ul. Czwartaków 18
  • Filia nr 16, ul. Przedwiośnie 2
  • Filia nr 17, ul. Spółdzielcza 33a
  • Filia nr 20, ul. Bernardyńska 2
  • Filia nr 21, ul. Syriusza 30
  • Filia nr 30, ul. Partyzantów 25
  • Biblioforum, ul. Lipowa 1

5. Jak aktywować kod otrzymany w Bibliotece?

Należy zarejestrować bezpłatne konto Legimi na stronie: http://www.legimi.pl/dbpw/.
Wtedy można już wybierać, wypożyczać i pobierać e-booki bezpośrednio w aplikacji Legimi.

6. Na jak długo mogę wypożyczać e-booki?

Wszystkie kody wydane czytelnikom przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach i aktywowane przez nich na stronie http://www.legimi.pl/dbpw/ są ważne do 31 grudnia 2019 r.

7. Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?

W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron.

8. Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone e-booki?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki e-booków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać jednocześnie na 2 urządzeniach.

9. Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi e-booki mogę czytać na Kindle?

Wypożyczonych e-booków nie można czytać na Kindle.

10. Czy muszę być online, by czytać e-booki?

Po pobraniu e-booki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.