Baner z informacją o spotkaniu autorskim

Zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Rejmer – pisarką, reporterką i publicystką. Zadebiutowała w 2009 roku powieścią „Toksymia”, za którą była nominowana do nagrody Gdynia i PTWK. Przez osiem lat mieszkała na Bałkanach, czego rezultatem są jej dwie książki reporterskie: „Bukareszt. Kurz i krew” o Rumunii i „Błoto słodsze niż miód” o Albanii.

Za „Bukareszt” Małgorzata Rejmer otrzymała Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej, Gryfię i Nagrodę TVP Kultura. „Błoto słodsze niż miód” przyniosło jej Paszport „Polityki”, Nagrodę im. Kościelskich i Nagrodę im. Arkadego Fiedlera. Wielokrotnie nominowana, m. in. do nagród Nike, Kapuścińskiego, Beaty Pawlak, National Geographic i innych. W 2023 roku opublikowała zbiór opowiadań o Polsce, Albanii i Kosowie pt. „Ciężar skóry”.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Zientarska.

Podczas spotkania zapewniona jest pętla indukcyjna oraz dostępność architektoniczna.

Wstęp wolny.

Plakat z informacją o spotkaniu autorskim