Biblioteka przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Czytak Plus

To odtwarzacz przystosowany do potrzeb niewidomych i słabo widzących, przypominający wielkością telefon bezprzewodowy, z wbudowanym radiem FM, głośnikami i wejściem na słuchawki. Odtwarza muzykę, książki i słuchowiska w formacie mp3, DAISY i formacie Czytaka. Odczytuje również pliki tekstowe dzięki syntezatorowi Ivona.

Wypożyczającymi urządzenie mogą być czytelnicy biblioteki posiadający orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu wady wzroku. Czas wypożyczenia odtwarzacza nie może być dłuższy niż 60 dni.

Zobacz: Regulamin wypożyczania sprzętu elektronicznego z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach

 

Zbiory do Czytaka

Biblioteka posiada bogaty zbiór blisko 3000 książek mówionych w wersji cyfrowej. Zbiór ten będzie systematycznie uzupełniany dzięki działalności Stowarzyszenia „Larix”.  Niewidomi Czytelnicy Biblioteki będą mogli wypożyczać książki wraz z Czytakiem.

      Zobacz:

  • Wykaz książek cyfrowych do Czytaka nagranych na płytach CD pobierz (PDF)
  • Wykaz książek cyfrowych ze Stowarzyszenia LARIX – wg autorów pobierz (PDF)
  • Wykaz książek cyfrowych ze Stowarzyszenia LARIX – wg lektorów pobierz (PDF)

 

Zapraszamy do Wypożyczalni Muzycznej i Zbiorów Specjalnych  przy ul. Kościuszki 17
tel. 32 238 26 52
e-mail: wm@biblioteka.gliwice.pl