Biblioteka przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytak Plus to odtwarzacz przystosowany do potrzeb niewidomych i słabo widzących, przypominający wielkością telefon bezprzewodowy, z wbudowanym radiem FM, głośnikami i wejściem na słuchawki. Odtwarza muzykę, książki i słuchowiska w formacie mp3, DAISY i formacie Czytaka. Odczytuje również pliki tekstowe dzięki syntezatorowi Ivona.

Wypożyczającymi urządzenie mogą być czytelnicy biblioteki posiadający orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu wady wzroku. Czas wypożyczenia odtwarzacza nie może być dłuższy niż 60 dni.

Biblioteka posiada bogaty zbiór ponad 2600 cyfrowych książek mówionych. Zbiór ten będzie systematycznie uzupełniany dzięki działalności Stowarzyszenia „Larix”.  Niewidomi Czytelnicy Biblioteki będą mogli wypożyczać książki wraz z Czytakiem.

Wykaz książek cyfrowych do Czytaka nagranych na płytach CD (PDF)

Wykaz książek cyfrowych ze Stowarzyszenia LARIX – wg autorów (PDF)

Wykaz książek cyfrowych ze Stowarzyszenia LARIX – wg lektorów (PDF)

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych
do WYPOŻYCZALNI MUZYCZNEJ I ZBIORÓW SPECJALNYCH
przy ul. Kościuszki 17, tel. 32 238 26 52