Stoisko Wikingów z Drużyny Utgard, na stole leżą garnki z gliny, w tle namiot z panią, którą trzyma bronie Winkingów

W sobotnie przedpołudnie skwer przed biblioteką przejęli we władanie Wikingowie z Drużyny Utgard.

W ramach pikniku historycznego „A drzewiej bywało tak…” czytaliśmy runy, strzelaliśmy z łuków, graliśmy w tradycyjne gry Normanów i poznawaliśmy ich kulturę. Na warsztatach budowaliśmy wspólnie zamki, projektowaliśmy suknie księżniczek i odgadywaliśmy zagadki w quizie „Historia kołem się toczy”. Aktywnościom towarzyszyła wystawa zdjęć Małgorzaty Pogrzeby.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

29 czerwca 2024 r.