Baner z informacją o spotkaniu autorskim

Zapraszamy na spotkanie z prof. Stanisławem Nicieją, historykiem i historykiem sztuki XIX i XX wieku, byłym rektorem Uniwersytetu Opolskiego, wybitnym badaczem Kresów. Autorem kultowej już serii „Kresowa Atlantyda”, której kolejny, już 22 tom, ukaże się niebawem.

Szczegóły wydarzenia:

Prof. Nicieja opublikował ponad 30 książek, około tysiąc artykułów naukowych, publicystycznych i popularyzujących historię. Jest laureatem wielu nagród, m.in. Polskiej Fundacji Kulturalnej w Londynie im. E. Raczyńskiego, nagrody „Polityki”, nagrody I stopnia Ministra Edukacji Narodowej.

Podczas spotkania zapewnione będzie tłumaczenie na PJM, pętla indukcyjna oraz dostępność architektoniczna.

Spotkanie organizowane jest  w ramach projektu Haczyk – gliwickie spotkania literackie, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Plakat z informacją o spotkaniu autorskim