W ramach projektu „Biblioteka łączy” zapraszamy na spotkanie z Arturem Barcisiem – reżyserem, aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym.

 

Artur Barciś jest absolwentem łódzkiej PWSFTviT. Przed kamerami zadebiutował w roku 1978 w obrazie pt. „Do krwi ostatniej”. Grał na deskach Teatru na Targówku oraz Teatru Narodowego, a od 1984 roku jest członkiem zespołu Teatru Ateneum w Warszawie. Szerszej publiczności znany jest z „Dekalogu” Krzysztofa Kieślowskiego, a także z ról komediowych z seriali telewizyjnych „Miodowe lata” i „Ranczo”. W swoim zawodowym dorobku ma także wiele wybitnych ról dramatycznych. O swojej pasji do aktorstwa mówi: Zawód jest, obok rodziny, sensem mojego życia. Ma wiele odcieni. W większości to barwy radosne i wesołe, ale jest też miejsce na ciemną stronę mocy. Barciś to artysta wszechstronny. Występował w przedstawieniach muzycznych, jego umiejętności wokalne doceniono podczas III  Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Artysta od ponad 20 lat zajmuje się też reżyserią teatralną, realizując przede wszystkim spektakle komediowe i muzyczne. W 2018 roku otrzymał nagrodę „Złotej maski” za reżyserię spektaklu „Jabłko” w Teatrze Żelaznym w Katowicach.

 

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Strzemińska.

 

Podczas spotkania zapewniamy: tłumaczenie na polski język migowy, pętlę indukcyjną oraz dostępność architektoniczną.

 

Wydarzenie jest częścią projektu „Kultura bez barier”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

 

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona!

 

Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki
10 maja 2023 r., godz. 17.00

 

Plakat z informacją o spotkaniu autorskim