Baner - logo Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego

Głosowanie Gliwicki Budżet Obywatelski 2024 rozpocznie się 24 sierpnia i będzie trwało do 14 września 2023 r.

Udział w głosowaniu może wziąć każdy mieszkaniec, bez względu na wiek. Gliwiczanie będą mogli oddać dwa głosy – jeden na projekt dzielnicowy oraz jeden na projekt ogólnomiejski.

Głosowanie w formie elektronicznej.

Głos będzie można oddać na elektronicznych formularzach, dostępnych na platformie partycypacyjnej www.decydujmyrazem.gliwice.pl od godz. 8:00 w dniu 24 sierpnia do godz. 20:00 w dniu 14 września 2023 r.

Ważność oddanego głosu będzie weryfikowana poprzez zatwierdzenie linku aktywacyjnego przesłanego na adres e-mail lub poprzez wprowadzenie kodu otrzymanego jako SMS. Jeden adres e-mail i jeden numer telefonu mogą zostać wykorzystane do potwierdzania głosu jednokrotnie.

Głosowanie w formie papierowej.

Głosować można również w formie papierowej, wrzucając wypełniony i podpisany formularz do oznakowanych urn:

• w holu Biura Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa 21 oraz w filii UM przy ul. Jasnej 31A,
  • w siedzibach Centrum 3.0 – Gliwickiego Ośrodka Działań Społecznych przy ul. Zwycięstwa 1, ul. Jagiellońskiej 21 oraz ul. Studziennej 6.

Osoby, którym rodzaj niepełnosprawności uniemożliwia oddanie głosu, mogą skorzystać z pośrednictwa konsultanta ds. osób niepełnosprawnych w BOI przy ul. Zwycięstwa 21, w godzinach urzędowania (za okazaniem dokumentu potwierdzającego dane osobowe).

Wykaz Bibliotek, w których będzie można głosować zarówno elektronicznie, jak i papierowo:

Stanowiska będą dostępne dla mieszkańców zgodnie z godzinami otwarcia filii wskazanymi na stronie internetowej biblioteka.gliwice.pl/filie.

Więcej informacji na stronie: https://decydujmyrazem.gliwice.pl/budzet-obywatelski/