Prowadząca spotkanie Sandra Staletowicz i Jacek Ukleja.

Wernisaż wystawy Jacka Ukleji już za nami.

Postać artysty przyciągnęła przyjaciół i fanów jego twórczości. Na wystawie prezentujemy serię scenografii, które stanowiły integralną część filmów animowanych dla dzieci.

Dzisiejsze wydarzenie pozwoliło nam wejść w świat muzyki i animacji.

Był to dla nas zaszczyt i ogromna przyjemność gościć tak wybitnego twórcę.

 

Jacek Ukleja jest malarzem, scenografem i muzykiem. Ukończył Szkołę Muzyczną I i II stopnia, jest absolwentem ASP w Krakowie. Autor licznych dekoracji, kostiumów teatralnych i telewizyjnych. Współpracował z wieloma znakomitymi reżyserami, m.in. z Jerzym Golińskim, Krystyną Skuszanką, Barbarą Fijewską, czy Mikołajem Grabowskim. W jego dorobku jest także muzyka filmowa i teatralna. Jacek Ukleja to również awangardowy muzyk, założyciel zespołu Zdrój Jana.

W 2018 roku został nagrodzony za całokształt twórczości nagrodą prezydenta Gliwic w dziedzinie kultury.

Biblioteka.Centralna, ul. Kościuszki 17
24 marca 2023 r.
Wystawę można oglądać do 14 kwietnia 2023 r. w Bibliotece Centralnej. Zapraszamy

 

Jacek Ukleja rozmawia z pierwszymi gośćmi Dyrektor wita gości Prowadząca spotkanie Sandra Staletowicz i Jacek Ukleja. Goście z zainteresowaniem słuchają Widok ogólny na wernisaż Jacek Ukleja prezentuje filmy Goście oglądają film wyświetlany na ekranie Goście oglądają wystawę scenografii Krzysztof Nitsch rozmawia z Jackiem Ukleją Jacek Ukleja rozmawia z paniami Fragment wystawy - obrazy przedstawiają scenografie do filmów