Michał Zygmunt gra na gitarze, Ma jeszcze kilka gitar.

28 września gościem gliwickiej biblioteki był Michał Zygmunt, który podczas koncertu Odra Sound Design zabrał uczestników we wspaniałą, kontemplacyjną podróż nasyconą dźwiękami wciąż dzikiej Odry. Pomiędzy utworami snuł opowieści o rzece, która jest jego domem i o której prawa walczy. Muzyk przekonywał, ze o problemach polskich rzek powinnyśmy rozmawiać pokazując ich piękno i różnorodność. Usłyszeliśmy też piękną legendę o ptaku Lele i Matce Ptaków ratującej świat przed ciemnością. Muzyczne pejzaże dopełniały zdjęcia autorstwa naszego gościa, które są zapisem rzecznej wędrówki z Bugu na Odrę, podczas której przepłynął 1 300 km drewnianą pychówką. Najważniejszym przesłaniem wydarzenia była dla nas jego wiara, że życie w Odrze w końcu się odrodzi.

Koncert zrealizowano w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

28 września 2023 r.