Dziewczynka przelewa wodę z konewki do doniczek

3 czerwca spotkaliśmy się na tarasie Biblioteki Centralnej, aby wspólnie z czytelnikami założyć biblioteczny ogród społeczny. Na uczestników wydarzenia czekało kilka zadań do zrealizowania – sadzenie roślin, sianie łąki kwietnej, tworzenie oryginalnych upcyklingowych doniczek oraz domków dla owadów i biedronek. Chętni mogli wziąć udział w książkowej wymianie.

Ochotnicy pracowali w skupieniu, wkładając wiele wysiłku i energii w stworzenie tej wyjątkowej przestrzeni. Dzięki ich zaangażowaniu oko odwiedzających bibliotekę czytelników cieszy lawenda, polne maki, szałwia, zioła (mięta, tymianek, rozmaryn, bazylia, melisa) oraz… malinowe pomidory. Jesienią dołączą do nich kwitnące kąkole, chabry i rumianek.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

3 czerwca 2023 r.

Później…