Baner z informacją o spotkaniu autorskim

Zapraszamy najmłodszych czytelników z opiekunami na spotkanie z Tomaszem Samojlikiem, podczas którego autor opowie o swoich książkach i komiksach – o okolicznościach ich powstania, źródłach pomysłów i inspiracji, a także o kontuzjach odniesionych w trakcie pisania i rysowania. Częścią spotkania będzie też opowieść o adaptacjach książek i komiksów w innych mediach: serialu animowanym „Żubr Pompik”, pełnometrażowej ekranizacji komiksu „Ryjówka przeznaczenia”, wersji słuchowiskowej „Ryjówki” oraz grach planszowych powstałych na podstawie komiksów.

Tomasz Samojlik – za dnia jest naukowcem, doktorem nauk biologicznych zajmującym się historią przyrodniczą Puszczy Białowieskiej w Instytucie Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk. Nocami pisze i rysuje książki i komiksy, w których stara się połączyć fantastyczne fabuły z dozą wiedzy przyrodniczej, by w ten sposób tłumaczyć specjalistyczną wiedzę naukową na język zrozumiały dla młodszych odbiorców (a przy okazji dobrze się bawić).

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Plakat z informacją o spotkaniu autorskim