Baner z informacją o wynikach konkursu

W ramach gliwickiej odsłony kampanii #CzytanieRządzi zaprosiliśmy dzieci uczęszczające do gliwickich przedszkoli do udziału w konkursie plastycznym. Zadaniem przedszkolaków – uczestników konkursu – było wykonanie pracy plastycznej o tematyce nawiązującej do literatury dziecięcej, ze szczególnym uwzględnieniem książek polskich autorów i ilustratorów.

Do konkursu zgłoszono 71 prac.

Jury, kierując się wymogami formalnymi oraz doceniając pomysłowość i uwzględnienie tematu, postanowiło ostatecznie przyznać dziewięć nagród głównych.

Laureatami konkursu zostają:

• w kategorii 3-4 lata:
    • Tomasz Cielęcy
    • Jakub Czerwonka
    • Szymon Furman
    • Klara Jaromin
  • w kategorii 5-6 lat:
    • Antonina Czerwonka
    • Liliana Hamelik
    • Liliana Kielan
    • Michał Mryka
    • Emilka Przemyk

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za nadesłanie prac!

Rozdanie nagród dla laureatów oraz drobnych upominków dla wszystkich uczestników konkursu obędzie się 13 maja 2023 w Bibliotece Centralnej MBP, ul. Kościuszki 17 o godz. 12.00.

Wystawa pokonkursowa prezentowana będzie w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Centralnej w terminie między 13 maja a 23 czerwca 2023 r.