Fragment gablotka z eksponatami - zbliżenie na smycze. Na smyczach są nadruki związane z Gliwicami.

Wystawa rzeczy nietypowych – Smycze
Z prywatnej kolekcji Konrada Wojciechowskiego

Smycze reklamowe są obecnie najpopularniejszym gadżetem, a także ciekawą ozdobą. Można je używać do kluczy, różnych identyfikatorów, telefonów komórkowych. Noszone są na szyi, przy torbach i torebkach, paskach i plecakach. Smycze są stosunkowo łatwe do zdobycia, więc tego typu kolekcje szybko się rozrastają. Wyglądają niezwykle atrakcyjnie pod względem kolorystycznym. W prywatnej kolekcji Pana Konrada, ucznia z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Gliwicach, znajdziemy zarówno smycze nowe jak i używane, grube i cienkie. Wyeksponowane zostały  smycze reklamowe różnych instytucji, firm szkół, uczelni itp. z regionu Śląska o różnej kategorii tematycznej.

Filia nr 15, ul. Piastowska 3
Wystawa trwała od 11 do 26 kwietnia 2024 r.