Baner z informacją o spotkaniu autorskim

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim.

Podczas spotkania zapewniamy: tłumaczenie na polski język migowy, pętlę indukcyjną oraz dostępność architektoniczną.

Jakub Małecki (ur. 1982 w Kole) – pisarz, autor m.in. Dygotu, Rdzy i Horyzontu.

Jest laureatem Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida, stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz polsko-niemieckiego stypendium im. Albrechta Lemppa. Był również nominowany m.in. do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, nagrody im. Stanisława Barańczaka i Odkrycia Empiku. Magazyn Literacki KSIĄŻKI uznał „Horyzont” Książką Roku 2019.

Jego powieści ukazały się w przekładzie na języki: niemiecki, rosyjski, niderlandzki, fiński, słoweński i macedoński. Fragment „Historii podniebnych“ znalazł się w nowym podręczniku do języka polskiego dla szkół średnich. W 2023 roku ukaże się ekranizacja „Święta ognia“ w reżyserii Kingi Dębskiej.

Spotkanie prowadzi Agnieszka Witczak.

Przedsięwzięcie jest częścią projektu „Kultura bez barier”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Wstęp wolny.

8 lutego 2023 r., godz. 18:00.

Plakat z informacją o spotkaniu autorskim