Baner z informacją o spotkaniu autorskim

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, wraz z partnerami: gliwicką Biblioteką i Niemieckim Instytutem Spraw Polskich w Darmstadt, zapraszają na spotkanie z dr Andrzejem Kałużą, współautorem publikacji „Polskie ślady w Niemczech. Kalejdoskop”. Moderatorem spotkania będzie Irena Machura, zastępca Dyrektora Generalnego Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej

Polaków i Niemców łączy ponad tysiącletnie sąsiedztwo. Wielopłaszczyznowe kontakty, a przede wszystkim migracje z Polski do Niemiec miały większy wpływ na niemiecką codzienność, niż mogłoby się wydawać. Świadectwem tego są już nie tylko polsko brzmiące nazwiska i powiązania rodzinne, wyjazdy na saksy, życie polonijne, lecz także sukcesy Polaków czy migrantów z Polski w niemieckim życiu publicznym i naukowym, na arenach sportowych, w muzyce, sztuce czy literaturze.

Książka „Polskie ślady w Niemczech. Kalejdoskop” to zaproszenie do poznania nieznanych faktów i śladów polskości w Niemczech.

Po niemieckiej premierze książki i wielu spotkaniach z publicznością, narodził się pomysł wydania publikacji po polsku. Warto poznać ją bliżej.

Prezentacja książki odbędzie się dzięki wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Wstęp wolny.

Miejsce: Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17

Termin: 17 kwietnia 2023 r., godz. 17.00

Plakat z informacją o spotkaniu autorskim