Informacja o wakacjach 2023 roku

Wakacje  – wyczekane, upragnione dwa letnie miesiące. Ten niezwykły czas, wypełniony zabawami na świeżym powietrzu i podróżami.

Zachęcamy, by na wakacyjny wyjazd spakować też książkę – da Wam ona chwilę wytchnienia oraz pozwoli wybrać się do świata wyobraźni.

Startujemy już 1 lipca!

Jak co roku bibliotekarze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach przygotowali bogaty program zajęć i warsztatów, które rozbudzą wyobraźnię i kreatywne myślenie.

Wakacyjna Fabryka Aktywności – to hasło będzie nam towarzyszyć podczas wszystkich letnich spotkań.

W biurze detektywistycznym Lassego i Mai będziemy rozwiązywać zagadki, wybierzemy się na łąkę i przyjrzymy się kwiatom i ziołom. Sprawdzimy czy bohaterowie mitów mogą nas czymś zaskoczyć, obejrzymy kryształy a w przerwie zajrzymy do kuchni. W naszej wakacyjnej Fabryce nie zabraknie wyzwań dla miłośników LEGO i prac kreatywnych. Najodważniejszych młodych odkrywców zaprosimy do odkrywania tajemnic kosmosu. To tylko niektóre z wyzwań przygotowanych na lato. Warto więc  już teraz rezerwować czas. Pamiętajmy, że jedyne, co nas może ograniczyć, to wyobraźnia.

Zachęcamy do wspólnego uczestnictwa w oferowanych spotkaniach.

Szczegółowy plan wakacyjnych zajęć dla dzieci znajduje się TUTAJ WFA – program. Wakacje 2023 (plik PDF, rozmiar 567 kB)

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, jednak – ze względu na ograniczoną liczbę miejsc –  prosimy o zarezerwowanie miejsca.