Prof. Krzysztof Nitsch otrzymuje gratulacje i kwiaty od zastępcy dyrektora MBP

„Wszelkie jubileusze najczęściej onieśmielają. Daty, rocznice, czas to fenomeny do użytku życia wewnętrznego. Mieści się w nich każda, niepowtarzalna biografia, której głębi możemy się jedynie domyślać.

(…) Jubilat jest kimś bliskim, stale obecnym, widocznym, gdzie okiem sięgnąć. Jest Kimś niezwykle istotnym dla wspólnotowej identyfikacji mieszkańców miasta Gliwice, którzy dzięki Niemu mają okazję rozpoznać przestrzeń, w której zamieszkują. Przestrzeń ta dzięki pracy wybitnego artysty rzeźby zyskuje niepowtarzalne nacechowanie, wydobywa się z wielkomiejskiej anonimowości i zyskuje znaki szczególne. Prof. Krzysztof Nitsch, bo o Nim mowa, jest twórcą rzucającym się w oczy, określającym kąt naszego spojrzenia na to, co rzeczywiste (…)”

(frag. laudacji dla prof. autorstwa Krzysztofa Siwczyka)

Za nami uroczyste otwarcie wystawy jubileuszowej „Światło w przestrzeni rzeźbiarskiej”, na której prezentujemy dorobek artystyczny prof. Krzysztofa Nitscha. Dziękujemy wszystkim za przybycie. Ekspozycję można oglądać do 29 lutego br. w godzinach pracy Biblioteki Centralnej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących. Będą one okazją do spotkań z Artystą, rozważań i dyskusji.

26 stycznia 2024 r.

Autorem wszystkich zdjęć – Michał Buksa