Baner z informacją o nocy teatrów

W imieniu Teatru Miejskiego w Gliwicach zapraszamy na wydarzenia organizowane w ramach 13. Nocy Teatrów Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Program wydarzeń w Teatrze Miejskim w Gliwicach 9 września 2023:

„FREAK” – premiera spektaklu, godz. 19.00, Duża Scena

Przy ulicy Polnej 9 stoi zwykły, szary blok mieszkalny. Mieszkają w nim zwyczajni ludzie, którzy mierzą się z typowymi trudnościami – walczą ze sobą, z alkoholizmem, depresją i ogólnym brakiem zadowolenia. Czy ich los odmienią rady ekspertów, terapeuci lub Jezus? Mieszkańcy będą próbowali wielu cyrkowych sztuczek, a widzowie wezmą udział w niebywałym blokowiskowym musicalu.

Bilety na premierę w cenie specjalnej: 20 zł. Ilość miejsc ograniczona!

+ Teatralna Superopiekunka – bezpłatne zajęcia teatralne dla dzieci podczas spektaklu dla dorosłych

Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona  ( tel. 32 230 49 68, e-mail: bow@teatr.gliwice.pl)

„CESARZ – REDIVIVUS” – monodram Jolanty Olszewskiej, godz. 17:00, Scena Kameralna

W ramach SCENY INICJATYW AKTORSKICH zapraszamy na monodram  aktorki Teatru Miejskiego w Gliwicach –  Jolanty Olszewskiej –  oparty  na legendarnej książce Ryszarda Kapuścińskiego „Cesarz”.  To próba pokazania pewnego porządku świata, stworzonego przez tytułowego cesarza, ale także zrozumienia mechanizmów władzy działającej w państwie dalekim od norm demokracji. Ten spektakl to jednocześnie głos w nieustającej dyskusji o społeczeństwie zorganizowanym według zasad demokracji lub według quasi teokratycznych wartości.

Bilety: 10 zł

TO JEST MAGIA – spektakl iluzji

godz. 14:00 Scena Kameralna

Autorskie widowisko iluzjonistyczne w wykonaniu współczesnych magików i tricksterów.  Głównym celem show jest ukazanie szeroko pojętej, nowoczesnej iluzji. Poprzez połączenie kilku różnych konceptów stworzymy spektakl interaktywny, którego częścią staną się sami widzowie. Większość efektów oraz rutyn odbędzie z ich udziałem. Show jest celebracją iluzji, tajemnicy i samej magii.

Bilety: 10 zł

WARSZTATY TEATRALNE DLA DZIECI, godz. 12:00 Scena Mikro

Te wypełnione ruchem i działaniem warsztaty przybliżają dzieciom podstawy pracy aktora. Uczestnicy odkrywają plastykę ciała, ćwiczą emisję głosu i techniki improwizacji. W trakcie trwania warsztatu kształtowane są umiejętności pracy zespołowej, odpowiedzialności za kolegów i koleżanki, wyrażania emocji. Jest też oczywiście mnóstwo dobrej zabawy!

Bilety: wstęp bezpłatny

Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona  (tel. 32 230 49 68, e-mail: bow@teatr.gliwice.pl)