Widok na salę, dużo widzów oglądają film

Cóż to był za tydzień! W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej gliwicka biblioteka po raz drugi stała się miejscem dyskusji, spotkań i warsztatów, a pretekstem był 21. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie, którego organizatorem jest Helsińska fundacja praw człowieka. Blisko 300 uczniów szkół ponadpodstawowych uczestniczyło we wzruszających projekcjach filmowych, a także ważnych rozmowach.

Ogromne podziękowania kierujemy do Schroniska dla zwierząt w Gliwicach, dzięki któremu pokazy filmów wzbogacił inspirujący panel dyskusyjny z udziałem wolontariuszek – Ani i Anety oraz otwierająca oczy i serca prelekcja pani kierownik – Barbary Malinowskiej. Podziękowania kierujemy również do Wiktorii Kurczab, trenerki PAH, dzięki której młodzież mogła wziąć udział w warsztatach na temat „Globalnych narracji”.

Pokazom filmów towarzyszy (jeszcze trwająca) wystawa plakatów od Polskiej Akcji Humanitarnej pt. „Wojna i pokój”, którą możecie oglądać w Filii nr 5 przy ul. Perkoza 12.

Nie pozostaje nic innego jak zaprosić Was na kolejną edycje, która już tuż, tuż…