Baner z informacją o pikniku historycznym
Kiedy: 29.06.2024 | godz. 10:00

Miejsce: Skwer przed Biblioteką Centralną, ul. Kościuszki 17

Termin: 29 czerwca 2024, godz. 10.00 -14.00

W ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie” zapraszamy na rodzinny piknik historyczny ze Stowarzyszeniem Utgard – wikińską grupą rekonstrukcyjną z Gliwic. W namiocie pokazowym zobaczymy przedmioty codziennego użytku. Drużynnicy będą opowiadać o życiu codziennym Skandynawów z X wieku. Na warsztatach spróbujemy wykonać drobne przedmioty w prostych technikach tkackich i odkryjemy tajemnice imion ukryte w ich runicznym zapisie.  Oprócz tego spróbujemy swoich sił w strzelaniu z łuku lub zrobimy sobie zdjęcie w nordyckim uzbrojeniu. Dodatkowo Wikingowie i Wikinki opowiedzą skandynawskie mity i pokażą gry wikingów – kubb i molki.

Zapraszamy także na warsztaty plastyczne: historyczne zakładki, zbuduj sobie zamek, zaprojektuj suknię księżniczki.

Mile widziane stroje i atrybuty historyczne!

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wstęp wolny.

Plakat z informacją o pikniku historycznym