Baner z informacją o festiwalu

Tego jeszcze nie było! Gliwicka młodzież w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach oraz Instytutem im. Wojciecha Korfantego w Katowicach organizują festiwal inny niż wszystkie. Impulsem do działań jest program “Bardzo Młoda Kultura – województwo śląskie”, którego celem jest realizacja projektów angażujących młodzież, opartych o dziedzictwo, współczesne trendy w kulturze, media, nowoczesne technologie i przede wszystkim – energię młodych ludzi.

Festiwal Wschodzącego Słońca to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują wrażeń i rozrywki w czasie wolnym. Wydarzenie odbędzie się 24 sierpnia 2024 r. w godzinach 15.00 – 21.00 na skwerze przed Miejską Biblioteką publiczną w Gliwicach przy ulicy Kościuszki 17. Za intrygującymi nazwami: Eksplozja Pasji, ARTPuls, Strefa ZEN czy Literacki Zaułek kryją się strefy, w których będą odbywać się różnorodne warsztaty, zajęcia ruchowe, koncerty i pokazy.

Program dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: „Bardzo Młoda Kultura 2023-2025”.

Projekt współrealizowany jest przez Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego, który jest operatorem programu Bardzo Młoda Kultura w woj. śląskim.

#BMK2024 #bardzomłodakultura #NCK

Festiwal Wschodzącego Słońca

24 sierpnia 2024 r., godz. 15.00 – 21.00
Skwer Biblioteki Centralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach
ul. Kościuszki 17, Gliwice

Program:

Warsztaty i pokazy:

15.15 – 16.00
Vinyasa Jogi – warsztaty / wstęp wolny
15.30 – 17.00
Warsztaty parzenia kawy z KAFAR / obowiązują zapisy: gliwickifestiwalslonca@gmail.com
Poezja z iskrami / performatywne czytanie młodzieńczej poezji
16.15 – 17.15
Taniec – warsztaty / sala konferencyjna Biblioteki Centralnej / wstęp wolny
Poezja z iskrami / performatywne czytanie młodzieńczej poezji
17.30 – 19.00

Koncerty na scenie Eksplozji Pasji:

Aleks Kirsz
Fishnets
Maciuś Widło
The süns

Na zakończenie:

Potańcówka
plenerowa zabawa w klimacie lat 70., 80. i 90.

Dodatkowo!

ArtPuls / Literacki Zaułek / Strefa ZEN
Customizacja ubrań i toreb / warsztat tatuażu henną / sztuka origami / rysunek i malarstwo – plener artystyczny / tworzenie biżuterii / instalacja artystyczna / Blackout Poetry / bookcrossing / Joga i taniec / porady, dyskusje, chill
Strefa Gastro

Udział w wydarzeniu jest darmowy.

Regulamin festiwalu do pobrania (plik PDF, rozmiar 138 kB)

Plakat z informacją o festiwalu