Baner z informacją o spotkaniu autorskim

Tym razem gościem biblioteki będzie – pisarz, dziennikarz, fotoreporter i grafik.

Nasz gość debiutował bestsellerowymym zbiorem opowiadań sensacyjno-obyczajowych „Kompot ze świeżego nieboszczyka”, po latach uzupełnionym i wydanym pod tytułem „Apokalipsa, czyli sport motorowodny”. Autor magicznej trylogii kryminalnej osadzonej w scenerii Dolnego Śląska: „Tusculum”, „Muzeum Prawdy” i „Emplarium”, która okazała się Książką Roku 2012 w internetowym plebiscycie KzK.

Hannibal Smoke to także publicysta i fotoreporter Onet.pl zaangażowany w ratowanie dolnośląskiego pejzażu kulturowego, co dokumentuje popularna strona na facebooku: HANNIBAL SMOKE: EMPLARIUM oraz autorski kanał na You Tube.

W grudniu 2016 roku ukazało się „Niewidzialne Miasto”, bestsellerowy album historyczny dokumentujący najważniejsze budowle Wrocławia zrównane z ziemią od 1938 do 2000 roku. W listopadzie 2018 roku trafił do księgarń „Niewidziany Dolny Śląsk”. Utrzymany w podobnej konwencji album przedstawia blisko 450 pałaców unicestwionych w historycznych granicach regionu. Publikacja stała się bestsellerem po kilku tygodniach sprzedaży.

Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy, zapewniamy również pętlę indukcyjną i dostępność architektoniczną.

18 października 2024 r.

Spotkanie organizowane w ramach projektu Haczyk – gliwickie spotkania literackie, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Plakat z informacją o spotkaniu autorskim