Baner z informacją o spotkaniu autorskim
Kiedy: 11.10.2024 | godz. 18:00

Warto zarezerwować czas i wziąć udział w spotkaniu autorskim z Radkiem Rakiem.

Nasz gość  urodził się w 1987 r. w Dębicy. Jest autorem powieści fantastycznych i lekarzem wetrynarii. Swoje pierwsze próby literackie zamieszczał pod pseudonimem na forum internetowym „Nowej Fantastyki”. Krótsze formy publikował także w „Lampie”, „Frazie”, czy „Esensji”.

Debiutował w 2014 r. powieścią „Kocham cię, Lilith (wyd. Prószyński i S-ka). Kolejny utwór: „Puste niebo” (2016) był nominowany do Nagrody im. Janusza Zajdla i otrzymał Złote Wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

Powieści: „Agla. Alef” (2022) oraz „Agla. Aurora” (2023) zostały ciepło przyjęte przez czytelników.

W 2020 r. otrzymał najważniejszą literacką nagrodę w Polsce – Nagrodę Nike za „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”.

Podczas spotkania zapewniamy pętlę indukcyjną i dostępność architektoniczną.

Spotkanie organizowane jest  w ramach projektu Haczyk – gliwickie spotkania literackie, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Plakat z informacją o spotkaniu autorskim