Baner z informacją o wystawie

W ramach projektu „Biblioteka łączy” zapraszamy na wystawę malarstwa Katarzyny Warachim pt. „Bujda na kółkach”. Jej ulubiona technika to olej, na płótnie i na papierze. Rzadziej posługuje się akwarelą. Ulubione motywy to Pierroty, Klauni i Pajace, kocha malować kwiaty i swoje koty. Ostatnio także akt. Swoje obrazy prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, w kraju

(Warszawa, Wrocław, Gdynia i Bydgoszcz) i poza jego granicami (Lichtenstein, Praga, Budapeszt, Kaliningrad, Hamburg).

 

KATARZYNA WARACHIM – gliwiczanka, absolwentka Teatrologii. Ukończyła również podyplomowo Psychologię Społeczną i Dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 1995 roku stypendystka Światowego Stowarzyszenia Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedzibą w Liechtenstein. Od tegoż samego roku współpracuje z raciborskim wydawnictwem AMUN.

Autorka trzech tomików wierszy: „…jedna wielka zależność”, „Jesteśmy wśród was” i wydanego razem z Ireneuszem Słabickim zbiorku poezji pt. „białoczarne – czarnobiałe”. Laureatka I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Literackim w Krakowie w 1995 roku, I  nagrody na VII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie w 2006 roku oraz Nagrody Prezydenta Miasta Gliwic dla młodych twórców kultury w roku 1998. W 2002 roku została LADY D. w konkursie im. Krystyny Bochenek w kategorii kultura i sztuka, otrzymała również nagrodę LOŻY LIDERÓW „Trybuny Śląskiej za rok 2003. W 2014 roku Katarzyna Warachim wyróżniona w konkursie GLIWICZANIN BEZ BARIER.

 

Podczas wernisażu zapewniamy: tłumaczenie na polski język migowy, pętlę indukcyjną oraz dostępność architektoniczną.

Przedsięwzięcie jest częścią projektu „Kultura bez barier”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Wstęp wolny.

Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17
wystawa trwa od 17 kwietnia do 15 maja 2023 r.
wernisaż 5 maja 2023 r., godz. 17.00

 

 

Plakat z informacją o wystawie