Widok na spotkanie, na ekranie wyświetla zdjęcie biegnącego chomika

Spotkanie z autorem wystawy prezentowanej w Bibliotece Centralnej było niezwykłym doświadczeniem dla pasjonatów gryzoni!

Mały chomik europejski, żyjący na wolności, stał się inspiracją dla Łukasza Koby, który przez pierwsze dwa lata swojej przygody wypatrywał go na polach i nieużytkach w Siemianowicach i w Piekarach Śląskich, a w kolejnych latach we Francji, Austrii i w Ukrainie. Efektem podróży są znakomite zdjęcia.

Wystawę prac Łukasza Koby można oglądać od 12 kwietnia do 5 maja 2023 r. w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17.

Spotkanie z fotografem odbyło się 12 kwietnia 2023 r.

Widok na spotkanie, na ekranie wyświetla zdjęcie biegnącego chomika Widok na spotkanie, na ekranie wyświetla zdjęcie pola Widok na spotkanie, na ekranie wyświetla zdjęcie chomika w nocy, obok na lewo stoi namiot-kryjówka i aparat fotograficzny Widok na spotkanie, na ekranie wyświetla zdjęcie kryjówki fotografa na cmentarzu, obok w sali na lewo stoi namiot-kryjówka, plecak i aparat fotograficzny Fragment wystawy Fragment wystawy, wiszą 3 obrazy, w tym biegnącego chomika Fragment wystawy, dwa obrazy z zdjęciami nocnymi