Baner z informacją V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Zachęcamy do głosowania w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim Województwa Śląskiego (bo.slaskie.pl) na zadanie z puli EKO: CZYTNIKI EBOOKÓW W TWOJEJ BIBLIOTECE – WYPOŻYCZ I CZYTAJ BEZ OGRANICZEŃ (kod projektu: MBO-0160/W/23).

Celem zadania jest zakup czytników ebooków, które będą wypożyczane czytelnikom w ponad 70 bibliotekach publicznych województwa śląskiego – także w naszej! Głosowanie odbędzie się w dniach 19 sierpnia – 12 września. Uczestniczyć w nim mogą wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego (również nieletni). Dzięki Waszym głosom czytelnicy bibliotek będą mogli korzystać z niedużych i lekkich czytników, znacznie bardziej przyjaznych dla wzroku niż smartfony. Jeden czytnik może pomieścić kilka tysięcy książek elektronicznych. Czytniki posiadają wiele praktycznych funkcji ułatwiających czytanie, zachowując jednocześnie widok strony podobny do tradycyjnej książki. Można na nich korzystać z własnych ebooków oraz udostępnianych przez biblioteki, również poprzez popularne aplikacje.

Plakat z informacją V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego