Uczestnicy podczas warsztatu ogrodniczego - sadzenie fasoli i szczypiorków do doniczek

W sobotę, 22 kwietnia 2023, świętowaliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich oraz Dzień Ziemi. Z tej okazji przygotowaliśmy dla czytelników wiele atrakcji, m.in. kiermasz książek, sobotnie spotkanie z książką skierowane do rodzin, książkowy tor przeszkód, teatrzyk i roślinodzielnię.

Podczas warsztatów prowadzonych przez Annę Salamon i Alicję Krzanik, autorki „Roślinkowej książki”,  fantazyjnie ozdabialiśmy doniczki, w których sadziliśmy nasiona fasoli i szczypiorek. Warsztaty tworzenia architektury krajobrazu pozwoliły na zgłębienie tajników projektowania małego ogrodu. W części praktycznej spotkania sadziliśmy i tworzyliśmy kompozycje roślinne. Na koniec tego wspaniałego dnia odbył się spektakl Teatru Lalek Marka Żyły – „Historia nie do powtórzenia”.

22 kwietnia 2023 r.