Baner z informacją o ferii

Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach upłyną pod znakiem twórczości Juliana Tuwima.

Wiersze tego poety wychowały całe pokolenia Polaków, jego poezja jest bajkowa i pozbawiona przemocy. Świat do którego przenosimy się czytając utwory Tuwima, to świat wesoły, kolorowy, zabawny i przyjazny. Z jego licznych dzieł wypływają morały, stale aktualne.

Utwory Juliana Tuwima dzieci znają i kochają. Łączą one liryzm z dowcipem. Któż nie zna Lokomotywy, Słonia Trąbalskiego, Kotka, czy Pana Maluśkiewicza.

Podczas ferii we wszystkich filiach MBP zaproponujemy spotkania i warsztaty w oparciu o niezwykłe wiersze Juliana Tuwima.

Największe atrakcje podczas tego rocznych ferii to m. in. drużynowy turniej, bal karnawałowy, i trzy przedstawienia teatralne!

Zapowiada się dobra zabawa!

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, czasami jednak, ze względu na ograniczoną liczbę uczestników, prosimy o zarezerwowanie miejsca.

Szczegółowy program do pobrania (Plik PDF, rozmiar 532 kB)

Wydarzenie trwa od 29 stycznia do 10 lutego 2023 r.

Plakat z informacją o ferii