Baner z informacją o spotkaniu autorskim

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Filipem Springerem, pisarzem i fotografem, wokół jego najnowszej książki „Mein Gott, jak pięknie”.

 

Jak pisze wydawca: Napisana z rozmachem książka Filipa Springera to na poły dokumentalna, na poły fabularyzowana opowieść, której głównym bohaterem jest pejzaż. Przemierzając rowerem tereny wschodnich prowincji Prus, nazwanych później Ziemiami Odzyskanymi, autor podąża śladami ludzi, którzy – ogarnięci wizją postępu – włączyli się w rewolucję przemysłową, stopniowo przekształcając otaczający ich świat.

 

Filip Springer – pisarz i fotograf. Autor wielu cykli reporterskich oraz książek, m.in. „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą”, „13 pięter”, „Miasto Archipelag”, „Źle urodzone”. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury, Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w Polsce. Jego książki tłumaczone są na chiński, angielski, niemiecki, rosyjski, czeski i węgierski. Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie, współtwórca festiwalu literackiego MiedziankaFest i Szkoły Ekopoetyki. W marcu 2023 roku w wydawnictwie Karakter ukaże się jego najnowsza książka „Mein Gott, jak pięknie”.

Spotkanie prowadzi Paulina Stolecka.

 

Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17
27 marca 2023 r., godz. 18.00

 

Plakat z informacją o spotkaniu autorskim