Oście na wernisażu zaczynają oglądać obrazy

Takiej wystawy jeszcze nie było!

„Grafiki Śląsk” zawitały do Biblioteki Centralnej. W sali wystawowej możecie oglądać niepowtarzalne śląskie weduty autorstwa Anastazji Alforowej i Aleksandra Babicha.

Ich prace ukazują piękno współczesnego krajobrazu Śląska.

Aleksander i Anastazja ukończyli Charkowską Akademię Sztuki i Designu na Ukrainie. W 2017 roku przeprowadzili się do Polski, a nieco później, oczarowani pięknem i dostępnością mieszkań, wybrali Bytom na stałe miejsce zamieszkania. W swoim dorobku artystycznym mają wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych m. in. w: Szybie Maciej w Zabrzu (2021), Izbie Regionalnej w Piekarach Śląskich (2021), Muzeum Historii Katowic (2022), „Wystawa prac ukraińskich artystów” w Wieżach KWK Polska w Świętochłowicach (2022).

Projekt zrealizowano jest ze środków Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023.