Papierowy samolot przed odrzutowcem-pomnikiem

W 2053 roku świat diametralnie się zmienił. Globalne ocieplenie spowodowało znaczne zmiany klimatu. Lodowce topnieją, morza podnoszą się, a pogoda jest coraz bardziej ekstremalna. W tym nowym świecie magowie żywiołów stali się niezbędni do przetrwania. W dniach 11 – 16 września podczas gry uczestnicy wcielali się w postać młodego maga, który miał rozpocząć swoją edukację w Akademii Magii. Aby zasilić grono studentów, musieli wyruszyć w podróż szlakiem żywiołów i odnaleźć hasło, które otworzyło przed nimi wrota uczelni. Podczas wyprawy, wykorzystując ekologiczne środki lokomocji (rower), odwiedzili różne miejsca, w których zmierzyli się z wyzwaniami. Rozgrywka adresowana była do graczy indywidualnych i drużyn składających się z 2-4 osób. Warunkiem udziału w grze było wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego w Bibliotece Centralnej, ul. Kościuszki 17 oraz pobranie karty gry. W grze udział wzięło 14 drużyn (38 uczestników).

Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17 oraz różne miejsca w Gliwicach
od 11 do 16 września 2023 r.