Baner z informacją o warsztatach językowych

Loesje [czyt. luszje], czyli po polsku Lusia – to imię młodej Holenderki, które od ponad 30 lat gości na czarno-białych plakatach z inspirującymi hasłami. Loesje to również grupa ludzi działających na całym świecie na rzecz kreatywności, wolności słowa, aktywizmu społecznego. Prowadzą warsztaty kreatywnego pisania, podczas których powstają plakaty w różnych językach, a także twórcze akcje w przestrzeni miejskiej.

Zapraszamy na wspólne pisanie krótkich tekstów, które ukazuje, jak efektywnie wykorzystywać wieloznaczności języka do wyrażania myśli w postaci niekonwencjonalnych, zwięzłych haseł.

Warsztaty pozwalają wyjść poza utarte schematy językowe, skutecznie pobudzić wyobraźnię oraz uruchomić twórcze myślenie. Warsztaty nie wymagają wcześniejszego doświadczenia w kreatywnym pisaniu. Wykorzystują proste, ale efektywne techniki i narzędzia twórcze. Są skonstruowane tak, aby jednocześnie stymulować aktywność całej grupy i dawać każdej osobie indywidualną możliwość swobodnego wypowiadania się na wszystkich etapach pisania.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: instrukcyjny@biblioteka.gliwice.pl lub 32 238 26 24.

Podczas spotkania zapewniona będzie pętla indukcyjna oraz dostępność architektoniczna.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2024″.

27 maja 2024, godz. 17:00

Plakat z informacją o warsztatach językowych