Widok na warsztaty i pani Marta Frąckowiak

27 września i 7 października 2023 r. odbyły się warsztaty kolażu cyfrowego. Młodzież pod czujnym okiem Marty Frąckowiak, artystki zajmującej się digital artem, podczas dwugodzinnego spotkania stworzyła kolażowe animacje inspirowane tematyką żywiołów.

Warsztaty rozpoczęły się krótkim wprowadzeniem do historii kolażu. Następnie prowadząca przybliżyła uczestnikom program Midjourney, służący do generowania obrazów przez sztuczną inteligencję oraz narzędzia pomocne do wykonania i zanimowania kolaży – Photopeę i Canvę. Młodzież poznała możliwości wszystkich wymienionych programów oraz miała okazję do stworzenia statycznych i animowanych obrazów. Warsztaty były dla młodzieży nie tylko szansą do podjęcia twórczej pracy pod okiem profesjonalistki, ale również okazją do rozmów o źródłach inspiracji oraz możliwościach realizowania się w zawodzie artysty.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

27 września 2023 r.
7 października 2023 r.