Baner z informacją o warsztatach w ramach projektu „Haczyk 2023”

Zapraszamy młodzież do udziału w warsztatach, podczas których będzie okazja do zapoznania się z techniką kolażu cyfrowego. W ramach zajęć odbędzie się krótkie wprowadzenie będące pigułką wiedzy o technice kolażu i fotomontażu. Przed wykonaniem kolażu nastąpi zapoznanie z historią tej techniki artystycznej.

Uczestnik zapozna się z etapami powstawania ilustracji i materiałów projektowych w technice kolażu oraz pozna elementy techniczne, koncepcyjne i komunikacyjne. Proces twórczy obejmować będzie etap przygotowawczy, stworzenie koncepcji, zaprojektowanie pracy, uzupełnienie detalem, a także zapisanie i eksport pracy.

Zajęcia mają na celu zapoznanie z techniką kolażu cyfrowego, wzbogacenie warsztatu technik, pogłębienie zainteresowań w obrębie digital artu, poznanie podstawowych narzędzi i programów do tworzenia grafiki cyfrowej, rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych, a także pobudzanie kreatywności, odkrywanie przyjemności tworzenia i cieszenie się uzyskanym efektem.

Marta Frąckowiak – graficzka, ilustratorka, artystka i nauczycielka Zajmuje się szeroko rozumianą grafiką cyfrową. Pracuje jako artystka 2D w branży gamedev. Zajmuje się głównie ilustracją, projektowaniem postaci, koncept artem i tworzeniem interfejsów gier przy użyciu różnorodnych technik i technologii. Dodatkowo prowadzi zajęcia z Technologii Informacyjnych w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie w Instytucie Sztuki. Gościnnie jest także prowadzącą zajęcia i kursy w Akademii Śląskiej w Katowicach. Od początku swojej aktywności twórczej wzięła udział w 180 wystawach zbiorowych (81 międzynarodowych i 29 krajowych) oraz opublikowała prace na 7 wystawach indywidualnych. Więcej informacji o autorce na www.mfrackowiakart.com oraz www.martafrackowiakart.com.

Obowiązują zapisy: tel. 32 238 26 24, e-mail: instrukcyjny@biblioteka.gliwice.pl

Warsztaty odbędą się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy również na drugie warsztaty z artystką, które odbędą się 7 października 2023 r.

Miejsce: Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki

Terminy:

• 27 września 2023 r., godz. 17.00
  • 7 października 2023 r., godz. 15.00

Plakat z informacją o warsztatach w ramach projektu „Haczyk 2023”