Jeśli czerpiesz przyjemność z czytania, chcesz poznać innych młodych pasjonatów słowa pisanego i masz ochotę podyskutować o książkach w kameralnym gronie – zapraszamy na spotkania Młodzieżowego Klubu Czytelniczego.
W przyjaznym otoczeniu, przy herbacie, kawie i cieście, będziemy rozmawiać o ważnych dla nas książkach – klasykach i nowościach, o książkach, które trzeba znać i tych, które kochamy. Weźmiemy na warsztat te, które otwierają oczy, trwożą serca, zdumiewają, zachwycają, drażnią, dają do myślenia i zostawiają z pytaniami. Te, od których nie możemy się oderwać i te, które chcemy rzucić w kąt, ale coś nam nie pozwala. Niezależnie od czasu i miejsca powstania, od gatunku i formy, będą to książki dobre, bo na te złe – szkoda czasu.
Nie ma znaczenia, czy jesteś molem książkowym, czy dopiero zaczynasz swoją literacką przygodę. Możesz zatracić się w dyskusji lub tylko jej przysłuchiwać. Ważne, żeby każdy czuł się komfortowo, a wspólny czas był inspirujący.
Na pierwszym spotkaniu porozmawiamy o kwestiach organizacyjnych, wybierzemy książki na kolejne spotkania, sprawdzimy jakim typem czytelniczki/czytelnika jesteśmy i w efekcie – poznamy się bliżej.
Do Klubu można dołączyć w każdym momencie, nasza grupa będzie miała charakter otwarty, zajęcie są bezpłatne. Będą odbywać się raz w miesiącu, chyba że zechcecie częściej. 🙂
Wybieramy książki, które możecie wypożyczyć w bibliotece lub znaleźć w zasobach Legimi.
Zapraszamy młodzież szkół średnich, w wieku 16-19 lat.
Będziemy przestrzegać kilku zasad:
- kultury osobistej,
- szacunku dla opinii innych,
- nieoceniania gustów czytelniczych,
- przychodzimy na spotkania nawet, jeśli nie udało się nam dokończyć lektury,
- jesteśmy otwarci na siebie i literaturę – nie każda książka przypadnie nam do gustu, ale zastanowimy się dlaczego i poszukamy jej zalet,
- dbamy o miłą, serdeczną atmosferę, bo przecież spotykamy się dla przyjemności 🙂
Prowadzące Młodzieżowy Klub Czytelniczy: Karolina Huk i Magdalena Musialska.
Kontakt: instrukcyjny@biblioteka.gliwice.pl | nr tel. 32 231 26 24.
Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17
26 marca 2024 r., godz. 17.00