Prowadzący mówi, goście słuchają

Warsztaty „Nie migamy się od migania” były dla nas poruszającym i ważnym spotkaniem ze światem Głuchych. Oprócz wiedzy teoretycznej dotyczącej różnych języków, jakimi posługują się Głusi, dostaliśmy mnóstwo informacji o niesłyszących w Polsce i na świecie, współcześnie i dawniej. Prowadzący zajęcia, Daniel Kasprzyk, pokazał nam różnice między PJM (polski język migowy) a SJM (systemowy język migowy). Najważniejszym jednak doświadczeniem było jego świadectwo jako osoby Głuchej, dzięki czemu zyskaliśmy świadomość wielu spraw ważnych dla środowiska niesłyszących.

Wydarzenie było częścią projektu „Fabryka języka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2024″.

11 września 2024 r.