Pamiątkowe zdjęcie z Muminkiem

Za nami kolejna odsłona Nocy Bibliotek, która tym razem odbywała się pod hasłem „Absurd nie czytać”.  Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach Filia nr 30 i Pani Angelika Stachowicz zaprosili 12 oddziałów klas 1-4 Szkoły Podstawowej nr 38 w Gliwicach na seans wyjątkowej animacji lalkowej „Pamiętniki Tatusia Muminka”. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek. W sumie w pokazie filmowym wzięło udział około 300 dzieci. Dyrekcji Szkoły bardzo dziękujemy za współpracę.

Pamiętniki Tatusia Muminka to polska koprodukcja na podstawie ukochanych książek Tove Jansson. Sentymentalna gratka dla nieco starszych i coś całkowicie odmiennego dla młodych widzów, którzy mogą poznać Muminki na nowo.

„W odległej krainie leży Dolina Muminków, urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce pełne tajemnic. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. On też był kiedyś małym Muminkiem i nie uwierzycie, co wtedy robił!

Latający statek, bal u króla, morskie przeprawy… Czy Tatuś Muminka spełnił marzenia i został w młodości prawdziwym łowcą przygód? Samotne wędrówki, tajemnicza Buka i podwodny świat to dopiero początek historii! Młody Tatuś Muminka zabiera nas w swoje pełne przygód dzieciństwo, odkrywa nowe, niezwykłe krainy, a po drodze spotyka wspaniałych, dobrze nam znanych przyjaciół. Czy to na pewno ten sam spokojny i poważny Tatuś Muminka?”

 

Centrum Sportowo-Kulturalne „Łabędź”, ul. Partyzantów 25
7 października 2023 r.

 

Zachęcamy wychowawców do przeprowadzenia ciekawych warsztatów w swoich klasach:

Scenariusz warsztatów: link do strony tutaj

Instrukcja tworzenia animacji poklatkowej: link do strony tutaj