Dziewczyna i chłopak cieszą się

Hurra! Tydzień rozpoczynamy aż trzema świetnymi wiadomościami! W 2024 roku będziemy realizować 3 projekty w ramach programów: Ojczysty – dodaj do ulubionych, Partnerstwo dla książki oraz Bardzo Młoda Kultura – województwo śląskie!

Projekt „Fabryka języka” w programie Ojczysty – dodaj do ulubionych – 2024 to 17 wydarzeń od maja do października!

Wśród nich już w maju i czerwcu: spotkania autorskie z Michałem Rusinkiem i Agnieszką Frączek oraz warsztaty: kaligrafii, sketchnotingu, dziennikarskie, z polskiego języka migowego, logopedyczne, porozumienia bez przemocy, warsztaty z kreatywnego pisania metodą Loesje, a także językowa gra miejska, warsztaty style języka i wystawa plakatów.

Kwota dofinansowania: 26 000 zł

Projekt „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”.

To już 7 edycja, tym razem z motywem historycznym w literaturze z programu Partnerstwo dla książki. Planujemy: spotkania autorskie dla dorosłych i dla dzieci, spacery i konkurs historyczny, a także wystawę zdjęć dawnych Gliwic, jak i warsztaty: archeologiczne i nie tylko dla najmłodszych, genealogiczne, artystyczne z motywem miasta oraz piknik historyczny!

Kwota dofinansowania: 30 075 zł.

Nasze biblioteczne partnerstwo w najbliższych miesiącach będzie realizować program Bardzo Młoda Kultura.

W ramach Bardzo Młodej Kultury przeprowadzimy diagnozę społeczną, a także zrealizujemy autorską koncepcję włączenia młodzieży do podmiotowego uczestnictwa w kulturze.

Kwota dofinansowania: 15 000 zł.

Podsumowując – w 2024 czeka nas wiele okazji do wspólnych spotkań! Nie możemy się doczekać!

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Instytut Korfantego