Paulina Kozłowska – Zakątek nadziei
Replika, 2023


Liwia Szwed ma dwadzieścia osiem lat i pracuje w klinice stomatologicznej. Pewnego dnia budzi się we wrocławskim szpitalu, obok siebie ma koleżankę z pracy – Wiktorię.

Dowiaduje się, że została pobita przez narzeczonego, który uciekł z miejsca zdarzenia i jest poszukiwany przez policję.

Wiktoria wspiera Liwię w rekonwalescencji, proponuje jej również wyjazd z Wrocławia na Pomorze, gdzie brat Wiktorii, Daniel, prowadzi „Zakątek weteranów” – miejsce odpoczynku dla żołnierzy powracających z misji zagranicznych.

Początkowo Liwia odrzuca propozycję. Zmienia jednak zdanie, gdy jej oprawca dostarcza do szpitala bukiet kwiatów z sugestywnym liścikiem. Postanawia więc wyjechać i ukryć się przed Pawłem, do czasu aż ten nie zostanie zatrzymany przez policję. Kobiety ustalają, że nie zdradzą Danielowi prawdziwego powodu przyjazdu – okłamią go, że Liwia choruje na płuca i musi zmienić klimat.

Daniel jest oczarowany Liwią, jednak nie daje tego po sobie poznać. Robi wszystko, aby dziewczyna czuła się u niego dobrze. Wspólne mieszkanie i praca zbliżają ich się do siebie, choć niektóre zachowania Liwii wzbudzają w nim niepokój.

Któregoś dnia ktoś włamuje się na teren posesji. Liwia dostaje ataku paniki. Jest pewna, że to narzeczony ją odnalazł. Wyznaje Danielowi, co ją spotkało. Wściekły Daniel – były policjant, uruchamia swoje dawne znajomości i jedzie do Wrocławia, gdzie dowiaduje się, że narzeczony Liwii został już zatrzymany i to nie on włamał się na teren jego posesji.

Jednak wkrótce znów ktoś demoluje dom, a Liwia ma dziwne przeczucia, że w pobliżu jest ktoś, komu bardzo nie podoba się jej obecność w „Zakątku weteranów”…

Źródło
INTEGRO