Baner z informacją o spotkaniu autorskim

Będzie to opowieść o przyrodzie – w szczególności puchaczach, największych sowach, jakie można spotkać w Polsce. Sympatyczne rodzeństwo puchaczy wyruszy z gniazda na poszukiwanie dla siebie domu. Uczestniczy spotkania będą mogli poznać niektóre ich zabawne i porywające przygody, ale też dowiedzą się więcej o mieszkańcach lasu. Odkryją też zjawiska pogodowe… Czy borsuk może żyć w zgodzie z lisem, a pajączki podróżować aż do chmur? Czy po chmurach można chodzić? Skąd się bierze deszcz? A skąd pioruny?! Spotkanie wypełnione ciekawostkami, projekcjami multimedialnymi, zagadkami i quizami – pozwoli uczestnikom doświadczyć wszystkich czterech pór roku. Dzieci zaprzyjaźnią się też z głównym bohaterem – puchaczem Bubusiem!

Pogoda dla puchaczy to seria ilustrowanych książek dla dzieci z zabawnym tekstem i dużymi literami. Są one efektem współpracy Marcina Kozioła z prezenterem pogody Bartkiem Jędrzejakiem. Książki zawierają elementy edukacyjne i interaktywne (ukryte filmy o pogodzie).

Wstęp wolny!

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

16 grudnia 2023 r., godz. 10.00

Plakat z informacją o spotkaniu autorskim